jak żyć długo w zdrowiu i szcześciu

Masz problem ze stawami? O tym lekarz Ci nie powie!

Masz problem ze stawami? O tym lekarz Ci nie powie!

Każdy z nas spotkał się z problemem strzelania w stawach a nie daj Boże z bolącymi stawami. Dotyczy to zarówno osób czynnie uprawiających sport jak i zwykłych ludzi nie mających zbytnio z nim do czynienia. Stawy. Czasem bolą bez przerwy, czarem strzelają… a później bolą, czasem stają się opuchnięte i utrudniają ruch. Podłoża bólu mogą być różne. Kiedy puchną możemy mieć do czynienia z podagra lub inaczej dną moczanową, której przyczyną jest hiperurykemia (trudne słowo). Inaczej mówiąc jest to nadmiar kwasu moczowego we krwi, który jest produkowany ponad normę przez organizm lub nie wydalany przez nerki z organizmu w odpowiedni sposób. Kwas ten pozostaje w organizmie i odkładany jest w tkankach i stawach. Powodem zatrzymania kwasu moczowego w organizmie jest choroba nerek spowodowana złą dietą bogatą w czerwone mięso, spożywaniem zbyt dużej ilości alkoholu, ale także siedzącego trybu życia. Są różne sposoby na pozbycie się kwasu moczowego z organizmu. Z literatury dowiecie się Państwo, że dna moczanowa jest nieuleczalna i praktyczne leczenie sprowadza się tylko do leczenia objawowego, zmniejszającego dolegliwości i ból. W internecie znajdziemy wiele ziół i tabletek, które niestety po kilku miesiącach stosowania wyrzucamy w kąt patrząc na nasze stawy i czując nieustający ból.

Ale nie nie o dnie moczanowej miałem pisać choć lek na nią opisywałem już wcześniej jako jeden z pierwszych tematów na tym blogu. Zanim przejdę do głównego tematu osoby zainteresowane dną moczanową przeniosę do artykułu o preparacie ALFA AKTIV, który nie w 3-5 miesięcy upora się z Wasza podagrą, a w niecałe 45 dni. Stosując ten preparat zlikwidujecie objawy i wyczyścicie organizm z zalegającego kwasu moczowego w tkankach i stawach. Preparat ten możecie Państwo kupić w naszym sklepie w najniższej cenie na rynku TUTAJ

 

Innym problemem są bóle stawów spowodowane zbyt małą ilością produkowanego kolagenu, z którego są zbudowane wiązadła stawowe jak i chrząstki. Dotyczy to głownie sportowców, którzy przez dyskomfort czy wręcz ból stawów w czasie treningów nie są wstanie w pełni osiągać swoich możliwości. Z uwagi na to, iż blog przeznaczony jest dla zwykłych ludzi, nie lekarzy, nie będę więc opisywał procesu w jakim dochodzi do degradacji tkanek chrzęstnych czy też wiązadeł. Skupie się jedynie na wytłumaczeniu dlaczego do tego procesu dochodzi.

 

Kolagen. Większość kojarzy go ze skórą twarzy i pięknym wyglądem. Kremami z kolagenem itp. Po przeczytaniu tego artykułu trochę zmienicie zdanie o wielu preparatach jakie braliście do tej pory. Gdyż kolagen to najważniejsze białko w organizmie ludzkim. Stanowi prawie 70% masy białek skóry, stąd tak często słyszymy o nim w kontekście zdrowej cery. Jest również jednym z głównych białek całego organizmu, gdyż stanowi prawie 30 % masy wszystkich białek. Problemem ludzkości jest powolne pozbycie się tego białka z organizmu powodu złej diety, braku aktywności fizycznej, ale również utraty wody z organizmu lub najnormalniej starzenie się, gdyż utrata kolagenu jest normalnym procesem fizjologicznym. Oczywiście większość z nas pomaga sobie w utracie tego cennego białka stosując różne używki w tym paląc papierosy, pijąc alkohol czy biorąc narkotyki. Ale zapomnijmy już o tym co było. Patrzmy w przyszłość i zastanówmy się jak naprawić przeszłość (nigdy nie żałujmy tego, co zrobiliśmy, by nie żałować tego, czego nie zrobiliśmy 🙂 ).

Na szczęście możemy poprawić to, na co przez lata nie zwracaliśmy uwagi. Oczywiście brak używek, dobre odżywianie, sport, a przynajmniej trochę ruchu sprawi, że kuracja odzyskania części kolagenu w organizmie będzie szybciej przebiegała.

 

I na początek trochę teorii przed przedstawieniem recepty na zdrowe kości, stawy, wiązadła, ścięgna ale też skórę.  Czy wystarczy przyjmować preparaty z kolagenem? Pojawiły się preparaty kolagenowe na stawy, maści a nawet czysty kolagen rybi, który budową jest wyjątkowo podobny do ludzkiego. Jednak lepiej nie dostarczać z zewnątrz kolagenu, lecz zmusić organizm do wytworzenia swojego. Kiedy organizm zacznie syntetyzować własny kolagen, można wzmocnić kurację wprowadzając dodatkowo kolagen rybi. Z czego składa się nasz kolagen?

Kolagen składa się w większości aminokwasów, które są produkowane przez własny organizm: glicyny, proliny, argininy, alanina i aminokwasu, który nie jest syntezowany poprzez własny organizm – lizyny. Są również 2 bardzo ważne aminokwasy, które biorą udział w budowie, a raczej w utrzymaniu swojej budowy molekularnej – to hydroksyprolina i hydroksylizyna i są one formowane z proliny i lizyny. Jednak by ten proces zaistniał, potrzebna jest duża i stała ilość kwasu L-askorbiniowego czyli witaminy C. Zatem należy poszukać produktów spożywczych, które zawierają duże ilości zarówno witaminy C jak i hydroksyproliny i hydroksylizyny jak i samego kolagenu (galaretki z wywaru z łapek kurczaków, ścięgien czy nóżek świńskich w tym ulubione golonka). Zanim jednak to uczynimy należy organizm zacząć suplementować 2 aminokwasami: proliną i lizyną jak i witamina C. Nie wspomnę, że organizm przed taką kuracją winien być oczyszczony. Oczyszczone powinny być również żyły i naczynia krwionośne, gdyż przez nie dostarczamy wszystkie składniki odżywcze. Kiedy są one zanieczyszczone, kiedy są one zaklejone płytkami miażdżycowymi, to spora ich część po prostu nie zostanie wchłonięta przez organizm wydalona. Jak oczyścić żyły ze złogów miażdżycowych opisałem TUTAJ

 

Należy również zadbać o wcześniejsze oczyszczenie jelit ze złogów jelitowych i zadbać o dobrą ilość bakterii jelitowych. W tym celu należy przez kilka tygodni przyjmować błonnik witalny, następnie pro i prabiotyki.

 

Kolejnym ważnym składnikiem potrzebnym do wytworzenia się kolagenu jest siarka.  To właśnie dzięki niej skóra wygląda zdrowiej, włosy są lśniące i mocne, a paznokcie nie łamią się tak szybko. Oczywiście siarkę znajdziemy w pożywieniu w takich produktach jak: jajkach, podrobach czy cebuli. Niestety ilość jej jest niewystarczająca. Dlatego powinniśmy się zaopatrzyć w siarkę organiczną MSM czyli dimetylosulfonylo-metan. O jej dodatkowych właściwościach trzeba wspomnieć, gdyż doskonale wpływa na stan skóry i paznokci, wspomaga naprawę uszkodzonej skóry, wpływa na jej miękkość, gładkość i elastyczność. Wpływa również na stan włosów, ich sprężystość. Dzieje się tak z powodu kreatyny – białka występującego we włosach, gdzie głównym składnikiem jest siarka. Działa ona przeciwbólowo i regeneracyjnie. Wspomaga układ odpornościowy i działa antyalergicznie.

 

Do prawidłowego tworzenia się kolagenu potrzebny jest również krzem pod każdą postacią. Ja preferuje zarówno krzem organiczny ORSI jak i Eliksir Krzemowy Franciszkański. Ale również dobrym źródłem krzemu jest ziemia okrzemkowa, która dodatkowo działa przeciw pasożytniczo. W czasie oczyszczania organizmu w tym jelit przed kuracją kolagenową warto spożywać spożywczą ziemię okrzemkową celem pozbycia się złogów pasożytów jelitowych a jednocześnie uzupełnić organizm o związki krzemu.

 

Poniżej przedstawiam kurację kolagenową na odbudowę chrząstki, wiązadeł i ścięgien.

 

KURACJA STAWOWA
Po oczyszczeniu krwi należny zrobić jeden tydzień przerwy i zacząć brać poniższe suplementy.
Uwaga!!! Jest to bardzo ważne aby przyjmować aminokwasy godzinę przed jedzeniem. Działają one wtedy jak swoisty lek, opisane w tłumaczeniu poniżej. Jeżeli nie przestrzega się tej zasady aminokwasy łączą się z pokarmem i nie spełniają swojego zadania

1. L-Prolina 2x dziennie 500 mg – godzine przed jedzeniem – aminokwas, ktory jest budulcem m.in. chrząstki stawowej.

2. L-Lizyna 2x dziennie 1000 mg – j.w.
3. L-Glutamina (2x5gram) – aminokwas w celu utrzymania zdrowia, witalności i prawidłowej funkcji jelit – ważne by wszystkie preparaty się dobrze wchłaniały.
4. Siarka organiczna MSM (5 gram 3x dziennie. Czyli pełna łyżeczka od herbaty)
 5. Witamina C (kwas L-askorbinowy lub askorbian sodu) – (3,5 gr  3x dziennie – plaska łyżeczka) Najlepiej pić rozpuszczoną witaminę C razem z siarką organiczną MSM. Ważne, by przygotowany napój nie pić „na raz”, ale pić małymi łykami. Idealnie by było pić cały dzień popijając co jakiś czas ale to w naszym przypadku jest niemożliwe :))) Wit B12 działa synergicznie z Wit C i MSM. Można ja dodatkowo dołączyć
 6. Koenzym Q10 – 100 mg 1 x dziennie po jedzeniu
 7. Krzem ORSI w płynie – (10 ml 3x dziennie lub 2 x 15 ml) – 10 min przed posiłkiem – Bardzo ważny składnik przy odbudowie chrząstki!!!! Ten krzem jest jednak drogi wiec można zakupić Frańciszkański Eliksir krzemowy  3x dziennie po 5 ml
8. Witamina K2 MK-7 –  100mg – 2 x dziennie (po jedzeniu)
 9. Witamina D3 2000-4000 jd 1 raz dziennie. Ważne!!!! Wit D przyjmuje się wieczorem nie wcześniej niż 18.00. Wcześniej najlepiej zrobić sobie badanie na ilość Wit D w organizmie.
 10. Kolagen w proszku naturalny rybi – 2 razy dziennie po 5 gram (kopiasta łyżeczka). Pije się to z woda. W smaku nie za ciekawe z posmakiem ryby ale trzeba pić. Można kupić w tabletkach ale jest 6-10 razy droższy.
 11. Chlorek magnezu. – najlepszy magnez i pije się go z wit. C i MSM dodając szczyptę (na końcu łyżeczki)

Siarka MSM ma naturalne właściwości rozrzedzające krew, dlatego osoby stosujące leki np. warfarynę, aspirynę itp. powinny skonsultować stosowanie MSM z lekarzem prowadzącym. Dotychczasowe badania informują, że niektóre osoby mogą doświadczyć delikatnego dyskomfortu jelitowego lub słabego rozwolnienia. Bardzo zbliżonego jak w przypadku przesycenia witaminą C. Gdy wystąpią takie objawy to należy zmniejszyć dawkę MSM. Osoby, które są wrażliwe na siarczyny mogą także reagować na MSM. Zazwyczaj jest to spowodowane niedoborem molibdenu i można to przezwyciężyć suplementacją w ilości 500 mcg.

W rzadkich przypadkach może pojawić się wysypka skórna. Jest to związane z detoksykacją którą przyśpiesza MSM. Jeśli wystąpi taka reakcja, to zaprzestań na dzień lub dwa stosowanie siarki, a potem zacznij od małej dawki.

Proszę o komentarze, jak kuracja przebiega 🙂 U moich znajomych rewelacyjnie 🙂

 1 thought on “Masz problem ze stawami? O tym lekarz Ci nie powie!”

  • Przez dość duże obciążanie stawów na treningach siłowych, zacząłem odczuwać dolegliwości już w młodym wieku. Szukałem sposobu, który nie zrobi ze mnie ‚dziadka’ w wieku 30 lat i udało się. Krzem organiczny okazał się strzałem w dziesiątke. Przy problemach ze stawami jak najbadziej polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *