jak żyć długo w zdrowiu i szcześciu

Balsam Kapucyński – Niegojące się rany. Co robić???

Balsam Kapucyński – Niegojące się rany. Co robić???

Nie gojące się rany to poważny problem wielu ludzi na całym świecie. Powodem może być wiele chorób zarówno genetycznych jak na przykład Zespół Ehlersa-Danlosa, ale również brak witamin czy też cukrzyca. Istnieją różne sprawdzone sposoby: maści, żele, okłady. W sieci można znaleźć informacje o Balsamie Szostakowskiego (łac. Vinilinum). Składa się on z eteru poliwinylobutylowego (polimer eteru winylowo-butylowego) i ma postać bardzo gęstej cieczy o barwie lekko złotawej o charakterystycznym zapachu. Działa bakteriobójczo, przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie. Można go stosować zarówno wewnętrznie i zewnętrznie. Wewnętrznie w leczeniu wrzodów żołądka, a zewnętrznie w przypadku trudno gojących się ran.

Jednak chciałem przedstawić inny sposób, którego nie sposób znaleźć w świecie internetu. Przynajmniej mi się nie udało, a informację zaczerpnąłem z kilku źródeł niezależnych, w tym kilku wykładów naturoterapeutów opisujących ten sposób m.in. leczenia nie gojących się ran. Sam go wypróbowałem na kilku znajomych i potwierdzam działanie. Mowa o Balsamie Kapucyńskim. Tania nalewka na bazie alkoholu produkowana od 150 lat (pierwsze wzmianki o balsamie pochodzą z 1520 roku) przez Braci Kapucynów (w Krakowie od 1930 roku) sprawdza się idealnie na leczenie nie gojących się ran, ran cukrzycowych, a nawet postrzałowych. Wystarczy zastosować kompres z gazy nawilżonej balsamem. Przy dużych ranach należy często przemywać rany balsamem. Doskonale łagodzi ból świeżych i starych ran. Likwiduje stany zapalne i przyśpiesza gojenie. Jeśli rana jest otwarta lub występują przetoki, należy wprowadzić balsam bezpośrednio do rany, a on sam zdezynfekuje, zlikwiduje stan zapalny i  obrzęki. Może wystąpić ból bezpośrednio po zastosowaniu opatrunku z balsamu, lecz nie należy się tym przejmować, gdyż po kilku minutach ból znika i zaczyna się działanie antyseptyczne balsamu, a gojenie rany przyśpiesza kilkakrotnie 🙂

Inne zastosowanie Balsamu Kapucyńskiego:

  1. Zapalenie gardła (2-3 razy dziennie pic 1 łyżeczkę lub pędzlować gardło)
  2. Przeciw pasożytnicze
  3. Usuwa brodawki i liszaje
  4. Wzmacnia system immunologiczny
  5. Leczy zęby 🙂 Nie sprawdzałem, ale podobno częste stosowanie (trzymanie balsamu w ustach usuwa próchnice i działa przeciwbólowo)
  6. Likwiduje ból oraz zawroty głowy (nacierać czoło)
  7. Zmniejsza obrzęk wątroby oraz wzdęcia
  8. Likwiduje problemy żołądkowe (bóle, skurcze, kolki)
  9. Likwiduje owrzodzenia krtani
  10. Odflegmia i czyści płuca i oskrzela

Dawkowanie:

Standardowo przy dolegliwościach dorośli przyjmować 40-50 kropli na łyżeczkę cukru. Dzieci, z uwagi na zawartość alkoholu (55%), nie powinne go stosować wewnętrznie. Jednakże przy ciężkich stanach należy zastosować dawkę mniejszą – 10-20 kropli na cukier.

Dla zachowania ciała w zdrowiu, profilaktycznie powinno się go stosować 2 razy w miesiącu.

Jestem ciekaw jak na Was zadziała i czy zauważycie jego inne zastosowanie. Jeśli macie jakieś spostrzeżenia piszcie w komentarzach. Pomożecie tym samym innym czytającym ten artykuł….Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *